poniedziałek, 23 marca 2015

Kirstie Clements - Vogue Za kulisami świata mody - recenzja

Kirstie Clements - Vogue Za kulisami świata mody to książka, którą obowiązkowo powinny przeczytać osoby zainteresowane modą. Dlaczego? Po pierwsze książkę napisała członkini świata high fashion - długoletnia redaktorka naczelna Vogue Australia. Docieramy, więc do źródła pewnej i sprawdzonej informacji. W końcu autorka książki, Kirstie Celements uczestniczyła w nie jednym fashion weeku, dodatkowo spędzała czas z wieloma topowymi projektantami i VIPami obecnych czasów. Po drugie w książce znajdziecie całą masę interesujących i barwnych historii rodem z świata mody. Historie, które przytacza autorka pokazują świat mody od podszewki, dzięki czemu łatwiej możemy go poznać i zrozumieć panujące w nim zależności!.

Co bardzo istotne autorka od podstaw opisuje to jak zaczynała karierę w świecie mody oraz to jak przebiegała jej kariera. Bardzo podoba mi się fakt, iż wszystko opisuje z niesamowitą dbałością o szczegóły. Opisuje towarzyszące jej sytuacje oraz najważniejszych ludzi, których spotkała na swojej drodze. Nie stroni od dzielenia się z czytelnikiem emocjami, które przeżywała przez wszystkie te lata. Nie boi się również wyrażać swojego zdania, z czego często korzysta. Piękne jest to, że nie ma w tej książce miejsca na koloryzowanie i ulepszanie prawdy. Kirstie Celements w Vogue pisze o tym jak jest w świecie mody, o jego skrajnościach i mechanizmach. Jednocześnie dzieli się z czytelnikami swoimi najpiękniejszymi wspomnieniami z ostatnich lat, a niektóre są tak piękne, że brzmią jak bajka, a są prawdą.

Myślę, że to Was powinno zachęcić do czytania, to jedna z ciekawszych książek o modzie jaką czytałam do tej pory. Jest warta Waszej uwagi ;)

Czekam na Wasze opinie i komentarze!

XXX

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz