poniedziałek, 16 marca 2015

Look of the day 18 | Jak uzyskać prostą, stonowaną i elegancką stylizację?

Wiosna za 5 dni kalendarzowa wiosna! Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że wraz z nią pojawią się cieplejsze i bardziej słoneczne dni. Dodaję dzisiaj ostatnią bardziej zimową niż wiosenną stylizację. I mam do Was parę słów na temat dobierania ubrań, gdy chcemy uzyskać prosty elegancki efekt.
zdjęcia: Magdalena Pawlus

Płaszczyk - Mango
Koszulka - Mango
Kołnierz - Sinsay
Sweterek - H&M
Spodnie - Zara
Buty - Contes
Torebka - Wittchen

Całość mojego outfitu utrzymałam w kilku stonowanych barwach, głównie w szarości, czerni, beżu. Budując swoją stylizację wokół paru stonowanych barw oraz przez proste i klasyczne fasony zawsze otrzymacie elegancki efekt. Pamiętajcie, że w tym przypadku im lepiej uda Wam się trafić w takie same odcienie tym bardziej dopracowana będzie stylizacja. Jeśli właśnie na elegancji Wam zależy to najlepiej znaleźć sobie jeden element pod który będziecie dobierać resztę. Warto wspomnieć o tym, że o ile w modzie ogólnie warto eksperymentować i bawić się nią o tyle gdy chcemy uzyskać efekt elegancki lepiej być bardziej zachowawczym. I absolutnie nie będzie to miało negatywnego wydźwięku. W tym wypadku moją pozycją wyjściową był płaszcz. To do niego dobierałam kolorystycznie resztę ubrań. Kluczem do sukcesu było staranie się, by to w jakich kolorach jest mój płaszcz dotyczyło również reszty ubioru. Jedynym elementem łąmiącym idealny klucz kolorystyczny mogą być buty i torebka. Pamiętajcie jednak by nie były zbyt 

Warto też zwrócić uwagę na detale takie jak makijaż, czy paznokcie. Elegancja wiąże się z tym, że nie makijaż nie może być wyzywający - najlepiej jeśli wykonamy tzw. make up no make up ewentualnie podkreślimy trochę usta. W kwestii manicure polecam albo french albo jasny kolor, bądź czerwień wpadająca w wino. 
Dzięki tym paru wskazówkom kiedy tylko zechcecie osiągniecie z łatwością bezpretensjonalny, elegancki look. 

Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to piszcie w komentarzach lub na mail :) Jeśli nie jesteście pewne swoich stylizacji zawsze możecie je podesłać na mój mail.

A ja tym czasem zmykam zmieniać zawartość swojej szafy z zimowej na wiosenną w końcu to tylko 5 dni. W kolejnym poście ze stylizacją możecie spowiedziewać się paru uwag na temat tego co wywalić a co zostawić w swojej garderobie w tym sezonie oraz co trzeba dokupić. Szykuję podsumowanie między sezonowe!

XXX

10 komentarzy: