niedziela, 14 września 2014

Simplicity


Bluzka, blouse - Mango
Spodnie, trousers - one of boutiqes in Herceg Novi, Montenegro
Torebka, bag - Mango Touch
Balerinki, ballets - Parfois[PL]Wielu ubrań nie doceniamy. Często widuję osoby, które wspinają się na wyżyny wszelkiej kombinacji. Łączą ze sobą elementy garderoby, które nawzajem się gryzą. Idąc za słowami znanej stylistki Rachel Zoe, która stwierdziła, że styl to najprostszy sposób pokazania światu kim jesteśmy, bez ani jednego słowa, gryzące się elementy przemawiają kiepsko. Dlatego od zawsze jestem zwolenniczką prostoty i klasyki. To dwa tak bardzo nie wykorzystywane przez stylistów składniki dobrego stylu. Dlatego rzadko kiedy oglądając stylizacje pokazane przez stylistów na przykład w programach śniadaniowych przypadają mi do gustu. Najczęściej są to rozwiązania nie do noszenia na co dzień, w gryzących się kolorach i o niekorzystnych fasonach. Mam szczerą nadzieję, że Polki nie biorą z tego przykładu. Aczkolwiek patrząc na ulicę... cóż i tak jest już lepiej i to względem ulic państw wyżej rozwiniętych niż nasza kochana Polska. Czasem można wyglądac klasycznie i elegancko nie wkładając w to wcale wielkiej uwagi, ani masy ciuchów.

Przykładem jest moja stylizacja. Stworzona na szybko, bez zbędnego zastanawiania się. Ideał kiedy chcemy robic dobre wrażenie, a akurat nie mamy za dużo cieprliwości do własnej garderoby. W końcu takie dni również się zdarzają. Kiedy mam ubraniowego lenia właśnie tak postępuję. Mam pare takich setów. Białe spodnie robią dobry lekko wakacyjny look, ale przez sam swój kolor są eleganckie. Do tego bluzka jasna, z dobrego jakościowo materiału o prostym kroju. Wygodnie, prosto, elegancko. Finito. A ja na luzie mogę przeżyc kolejny beztroski dzień. W końcu z powodu ciuchów nie ma co sobie psuc nastroju.

[ENG]We do not appreciate a lot of clothes. I often see people who try to match diffrent, strange clothes making disasters in place of good looking outfits. Following Rachel Zoe's words, "style is the way to say who you are without saying a word", complicated combinations are not hot. That's why I love calssical and simple solutions. Which are rarely used by stylist. I hardly never see good outfitis which are promoted by tv for example in style programes, where stylist choose slothes which do not match neither of colour nor of cut. I honestly hope Polish women and grils do not follow it... But looking at our streets... Well, for sure we look better even when we compare our streetstyle to streetstyle's countries which are richer than Poland. We can look classy and elegant not using a lot of attention or loads of clothes.

The best example is my outfit. I invented it very quickly, without thinking too much. The best idea if we want to look good but we are not patient enough when we are looking in our closet. Come on it's normal sometimes. If I have nothing to wear I choose one of my simple outfits. White trousers make holiday look while they are still elegant. I chosed blouse which has simple cut and it has a good quality.  Comfortable, simple, elegant. That's it. Now I have next cool day without wardrobe problems. There is no reason to have a bad day just because of your clothes.

[RS]Neka odeća uopšte nije vredna za nas. Često vidim ljude koji se uspinje na visine svih kombinacija. Kombiniraju elemente odeće koje grizu jedni druge. Nakon reči poznatoj stilistkinji Rachel Zoe, koja je rekla da stil je najlakši način da se pokažemo svijetu ko smo, bez reči. Zato sam uvek obožavateljka jednostavnosti i klasike. To su dve vrednosti stiliste ne koriste. Dakle, retko kada stilisti pokazuju na tveu ovo što izgleda korisno za nas. Najčešće su to rešenja koje ne može se nositi svaki dan, u sukobljenih boja. Iskreno se nadam da žene ne uzimaju iz ovog primjera. Međutim, gledajući na ulicu ... dobro, i tako je bolje, a to je odnos na ulice zemljama razvijenijim od  Poljskoj. Ako hoćete možete da izgledate klasično i elegantno, bez stavljanja u ovom mnogo pozornosti na sve, ili težini odeću.

Primer je moj današnji outfit. Razvijen brzo, bez razmišljanja. Idealno kada želite izgledati dobro, i jednostavno ali nemate dosta strplivosti za svoj ​​ormar. Ovo je normalna stvar ponekad. . Imam nekoliko takvih outfita bez razmiišljanja. Bele pantalone su kao za raspust, ali zahvaljajući svoje boje elegantne. Dodatno bluza svetle boje, s kvalitetnim materijalom s jednostavnog kroja. Praktična, jednostavna, elegantna. I to je to. I sada opušteno mogu preživeti još jedan dan bezbrižno. Odeće ne može da utiče na naše raspoloženje.


XXX


3 komentarze:

  1. Klasycznie, z wyczuciem, jednym słowem- super ;)
    www.vaguue.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. świetna stylizacja- prosta, klasyczna, czyli tak jak lubię najbardziej :)
    http://greywo0lf.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń